Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın durumunda otomatik olarak tetiklenen ya da elle aktive edilen otomatik yangın sistemlerinin amacı yangını büyümeden söndürmek veya yayılmasını engellemektir. Otomatik söndürme sistemlerinde kullanılan gaz tipi seçiminde gazın insan ve çevreye olan etkilerinin yanı sıra korunacak bölgenin hacim özelliklerine bağlı olarak ilk yatırım ve işletme maliyet faktörlerini dikkate alınmalıdır. 

Yaygın olarak kullanılan söndürücü gazlar arasında inert gazlar ve karışımları, karbondioksit, Novec 1230 ve FM200 bulunmaktadır. Hacmin kullanım amacı, içerdiği yangın tehlikesi ve korunacak ekipmanın özellikleri sistem seçimini belirlemektedir. 

Farklı ürün seçenekleri ile işletmenin ihtiyacına yönelik gazlı söndürme sistemi uygulanacak hacimlerdeki insan faktörü gözetilerek ve onaylı yazılımlar kullanılarak en uygun çözümü sunmaktayız. Uygulanacak çözüme karar verildikten sonra uygulama projeleri hazırlayıp, montaj ve programlama tamamlanarak sistemi devreye almadan önce gaz sızdırmazlık testi ile güvenilir şekilde sistem kurulumunu sağlıyoruz.

Çözüm ortaklarımız

Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri

Tags: Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri